Przeróbki przynęt spinningowych

przez inforyby.pl

Zapewne zdarza się Wam zmieniać coś w przynętach spinningowych. Nam przypadła do gustu przynęta firmy Spinmad tzw. wirujący ogonek. Jej budowa pozwala na pewną modyfikację, której zastosowanie wędkarze wykorzystują na różne sposoby. Mowa tu o wymiennej kotwiczce, którą można przepiąć zmieniając tym samym kierunek jej ostrzy.

 

spinmad

spinmad

Kotwiczka w naturalnym położeniu przydaje się w zarośniętych wodach, wędkarze stosują ją także podczas „jiggowania” czyli podbijania przynęty często umieszczanej na dnie, ryba taka jak okoń zasysa przynętę a kotwiczka oryginalnie podpięta nie wadzi o dno.

 

 

 

spinmad

spinmad

Przepięcie kotwiczki na drugą stronę stosowane jest w mało zarośniętych przez roślinność wodach. Wędkarze twierdzą jednak, że dzięki takiej modyfikacji zacięcia stają się pewniejsze i bardziej skuteczne. Zazwyczaj nie jest zalecane aby uzbrojoną w ten sposób przynętę prowadzić przy dnie dlatego wielu wędkarzy łowi tym sposobem w toni.

 

 

Nawiązując do przynęt Spinmad, a chodzi nam tutaj o cykadę, część z Was zdejmuje środkową kotwiczkę tym samym potwierdzając, że ilość skutecznych zacięć nie maleje czego nie można powiedzieć o zaczepach, które zdarzają się o wiele rzadziej aniżeli z dwiema kotwiczkami.

 

tekst i zdjęcia: inforyby.pl

To powinno Ci się spodobać

error: Content is protected !!